Bu kan grubuna sahip kişiler kilo verirken zorlanırlar: Her kan grubu için hızlı bir diyet planı

Kan grubu aynı zamanda metabolizma hızımızı ve vücudumuzun hızlı kilo verme yeteneğini de etkiler. Dr.,kan grubu AB+ ve AB- olan kişilerin kilo vermede en zor anları yaşadığını paylaşıyor.

Beslenme alışkanlıklarını kolay kolay değiştiremezler ve dolayısıyla kilo vermek onlar için en zor olanıdır. Beslenme alışkanlıklarını kolaylıkla değiştirebilen ve bu sayede kolaylıkla kilo vermeyi başarabilen kişiler O+ ve B+ kan grubuna sahip kişilerdir.
Dr. , B+ kan grubuna sahip kişilerin bazal metabolizma hızının (BMR) daha yüksek olduğunu, bu nedenle çok fazla kilo almadıklarını ekliyor.

Beslenme uzmanı, yediğimiz besinlerin kanımızla reaksiyona girdiğini ekliyor. Bu durumda kan grubunuza özel olarak tasarlanmış bir diyete bağlı kalmak sindirimi hızlandırmaya yardımcı olabilir. Uzman, uygun rejimi takip etmenin kilo vermenize, hastalıkları önlemenize ve daha fazla enerjiye sahip olmanıza yardımcı olacağını iddia ediyor.

Beslenme uzmanı, kan grubuna göre beslenerek insanların daha sağlıklı olabileceğini, daha uzun yaşayabileceğini ve ideal kilolarına ulaşabileceğini iddia ediyor. Uzman, yiyecek seçiminin ve hatta egzersizlerin bile kan grubuna bağlı olması gerektiğini ekliyor.

İşte her kan grubu için hızlı bir diyet planı:

  • Sıfır grubu olan kişiler protein açısından zengin yiyecekler, bol miktarda sebze ve balık yemeli, ancak sınırlı miktarda fasulye, baklagiller ve tahıllar yemelidir. Bu kişiler kilo vermek için deniz ürünleri, kırmızı et, brokoli, ıspanak ve zeytinyağı tüketmelidir. Süt, mısır ve buğdaydan uzak durmalılar.
  • A grubu kişiler sebze, meyve, soya peyniri, hindi, tam tahıllar ve deniz ürünlerini tercih etmeli ve etten uzak durmalıdır. Kilo vermek için daha fazla ananas, zeytinyağı, deniz ürünleri, sebze ve soya yemelidirler. Ayrıca süt ürünleri, mısır, fasulye ve buğday tüketiminden de kaçınmalıdırlar.
  • B grubunun temsilcileri et, meyve, deniz ürünleri, süt ürünleri ve tahılları içeren çeşitli bir diyet seçmelidir. Kilo vermek için daha çok yeşil yapraklı sebzeler, karaciğer, yumurta yemeli, mısır, tavuk, buğday ve yer fıstığından uzak durmalıdırlar.
  • AB tipi kişiler süt ürünleri, kuzu eti, tofu, balık, meyve, sebze ve tahıl tüketmelidir. Kilo vermek için daha fazla tofu, deniz ürünleri, yeşil yapraklı sebzeler ve deniz yosunu yemeliler. Tavuk, mısır, fasulye ve karabuğdaydan kaçınmak gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x