Financell, EIF Enerji Kongresi ve Fuarı’na katılıyor

Financell İstanbul’da 15-17 Kasım’da 17’ncisi düzenlenecek olan EIF Enerji Kongresi ve Fuarı’na katılarak profesyonellerle bir araya geliyor.

Hizmetin detaylarıyla ilgili bilgi veren Financell Genel Müdürü Z. Korhan Bilek “Financell olarak, daha iyi bir gelecek için, üstün dijital finansal hizmetlerimizle bulunduğumuz habitatı korumaya, kaynakları verimli kullanmaya özen gösteriyoruz. Odağımızda olan sürdürülebilir enerjide de Financell finansman çözümleriyle müşterilerimiz yatırımlarının dönüşünü 5 yıldan daha kısa sürede almakla kalmıyor, enerji fiyatlarındaki olası dalgalanmalardan da korunuyor. GES projeleri çevre dostu ve sürdürülebilir bir enerji kaynağı olmasının yanı sıra, Türkiye’nin enerji bağımsızlığı için de kritik bir öneme sahip. Şirketler güneş enerjisi santrallerinin kurulumu, yüksek yatırım maliyetleri, uzun dönüş süreleri ile önemli finansman zorluklarıyla karşı karşıya kalabiliyor. Türkiye’deki sürdürülebilir geleceğe katkıda bulunarak güneş enerji sektörünün büyümesi ve gelişmesi için öncü finansman kuruluşlarından biri olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu anlamda EIF Enerji Kongresi ve Fuarı’nı çok önemsiyoruz. Turkcell Grubu olarak ulusal ve uluslararası ölçekli sürdürülebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda grup şirketlerinin enerji ihtiyaçlarının 2030 yılına kadar yüzde 100’ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlamayı, 2050 yılına kadar da ‘net sıfır’ şirket olmayı paydaşlarımıza taahhüt ediyoruz. Değer verdiğimiz bu hedeflerin tüm şirketlere yayılması için desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

İşletmelerin sürdürülebilir enerji yatırımlarını destekleyen Financell, küçük ve orta ölçekli işletmelerinin sürdürülebilir kalkınmalarını da desteklemek adına, güneş enerjisi sistemi (GES) projelerine uygun faiz oranı imkanlarıyla finansman sağlıyor. GES yatırımlarının yüksek bütçeler gerektirmesi sebebiyle duyulan finansman ihtiyacına makul çözümler sunan Financell, sürdürülebilir bir ekosistem kurmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x