Mutfak Tüpüne Zam Geldi, Vatandaşlar İsyan Ediyor

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde tüp bayiliği yapan Salih Akgöllü, otogazın ardından mutfak tüpüne gelen zamla ilgili “Otogaza gelen zamlardan sonra da tüplerimize 30 lira zam gelmiştir. Altıncı ayda 380 lirayken, yedinci ayda 433 lira, sekizinci ayda 495 lira, dokuzuncu ayda da 525 lira olmuştur. Millet sıkıntıda. Çok aşırı zam geldi. Her otogaza zam gelmede arkasından tüpe zam demektir yani durumlar böyle” dedi.

Otogaza dün gelen zamdan sonra mutfak tüpüne de zam geldi. 4 ayda 4 kez zam gelen 12 kilogramlık mutfak tüpü 495 liradan 525 liraya çıktı.

Tüp satıcısı Salih Akgöllü şunları söyledi:

“Otogaza gelen zamlardan sonra da tüplerimize 30 lira zam gelmiştir. Altıncı ayda 380 lirayken, yedinci ayda 433 lira, sekizinci ayda 495 lira, dokuzuncu ayda da 525 lira olmuştur. Millet sıkıntıda. Çok aşırı zam geldi. Her otogaza zam gelmede arkasından tüpe zam demektir yani durumlar böyle. Vatandaş kimisi tepki gösteriyor kimisi de ‘Olacak böyle’ diyor. ‘Kendi elimizle yaptık’ diyorlar. ‘Alıştık artık’ diyorlar.”

Tüp almaya gelen bir vatandaş ise “Tüpe yine zam gelmiş. Ne olacak bu halimiz? Ayda 1 tüp kullanıyoruz. Diyecek bir şey yok ki ne olacak böyle milletin hali perişan. Mecbur alacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x