Yüzünde Büyük Hasar Var: Ölümden Dönen Ali Sabancı ve Vuslat Sabancı’nın Zorlu Bir Yolu Var

Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı’nin Yunanistan’da geçirdiği bot kazası Türkiye’nin gündemine oturdu. Ağır yaralanan çiftin son durumu hakkında yeni bilgiler paylaşıldı. Sabah yazarı Bülent Cankurt Sabancı çiftini bekleyen zorlu yolu kaleme aldı.

Kaynak: https://m.sabah.com.tr/yazarlar/gunay…

Ülkemizin en ünlü iş insanlarından biri olan Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı’nın Yunanistan’ın Leros adasındaki kazası çok konuşuldu.

Kazanın neden olduğuna dair her geçen gün yeni bir iddianın ortaya atıldığı bu günlerde son olarak zodyak botlarında GPS olmadığı öne sürüldü.

Akşam saatlerinde meydana gelen korkunç kaza yüzünden ağır yaralanan Sabancı çifti adeta ölümden döndü.

Hastaneye çocuklarının yetiştirdiği anlatılan ikiliye ilk müdahale Leros Devlet Hastanesi’nde yapılmış, ardından Bodrum’daki Amerikan Hastanesi’ne getirilmiş. Çift Bodrum’dan İstanbul’a getirilmişti.

Aort damarına stent takılan Ali Sabancı, bir tanesi 5.5 saat üç ameliyat geçirdi. Entübe edilen Ali Sabancı’nın bilinci 5 gün sonra yerine geldi.

Doğan Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın iş insanı kızı Vuslat Doğan Sabancı ise travmatoloji ve plastik cerrahların katıldığı bir ameliyata alınmıştı.

Eşi gibi Amerikan Hastanesi’nde tedavi gören Vuslat Doğan Sabancı’yı da zorlu bir iyileşme sürenin beklediği ifade edildi.

Sabah yazarı Bülent Cankurt köşesinde sabancı çiftinin son durumuna ilişkin bir haberi kaleme aldı:

”24 Ağustos’ta eşi Vuslat Doğan Sabancı ve çocuklarıyla Yunanistan’ın Leros adasında bot kazası geçiren Ali Sabancı’nın hayati tehlikesi vardı. Neyse ki, önceki gün müjdeli haber geldi.

Hayati tehlikeyi atlatan Ali Bey uyandırıldı. Kazadan beş gün sonra bilinci yerine gelen ama yoğun bakımda tedavisi süren Ali Sabancı’nın, eşi, çocukları ve annesiyle görüştüğünü öğrendim. Hatta onların, istediği zaman ziyaret edebildiğini de öğrendim.”

Vuslat Doğan Sabancı’yı oldukça uzun sürecek bir tedavi sürecinin beklediğinin altı çizildi.

”Tedavisi normal odada devam eden Vuslat Hanım’ın, damak, dişleri ve çene kısmında ağır olmak üzere yüzünde büyük hasar oluşmuş.”

”Estetik cerrah olan bir arkadaşım, şimdiye kadar iki ameliyat geçiren Vuslat Hanım için “Daha 9-10 ameliyat olması lazım” dedi.”

”Allah’ın sevenlerine bağışladığı Ali Bey ve Vuslat Hanım, inşallah bu zorlu tedavi sürecini en kısa zamanda atlatır ve eski sağlıklarına kavuşurlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x